Metody Estvilya

Na wszystko trwa około 15 minut, oczywiście, nie ma gwarancji, że tym razem dziecko będzie siedzieć cicho i słuchać. Aby obronić moim zdaniem to nie było zabronione. Ignoruj ​​i nadal mówić spokojnym głosem. Wszystko trzeba cierpliwości, inaczej cała praca pójdzie na marne. Gdy dziecko się uspokoiło, odesłać go pod kocem i pod pretekstem mycia naczyń opuścić pokój. Pozostawić uchylone drzwi i włączyć światło nocne.

Metody Estvilya – nauczyć dziecko zasypiać na własną rękę

Nie troshte dziecko do rana. Jeśli wyjdzie nie płacz, ale spokojnie pomóc wrócić do miejsca, szkoda słodkie sny i pocałunek.

Nie trzeba się obawiać, że dziecko pomimo zasnąć na podłodze lub w innych niewygodnych warunkach. Dzieci nie lubią niedogodności, a jeśli jeszcze śpi na górze zabawki, zawsze można naprawić drobiazg, osiągnęła główny cel – dziecko zasnął sam.

4

 

Wracając do zniesienia. Powiedzmy, że dziecko ma 5 lat i zdecydujesz się umieścić go do spania w splendid isolation. Daj zabawkę i rzuca nim o ścianę lub na podłodze, można umieścić w górę. Co dalej? Zabawka na podłodze ponownie, a więc podniesienie dziesięciokrotnie, który wygrał bitwę? Zabawka! Masz na ustępstwa. Teraz wyobraźmy sobie inny obraz, dziecko na emocje wszystkich rozproszonych, to spokojnie wyjaśnić, że nie można zrobić, zbierać, powrót pozycje na miejsce i pozostawić bez zwracania uwagi na krzyki. Kto wygrał? Ty!

On chce pić? Włóż mu butelkę wody. Aby przejść do toalety, postawić garnek. Chcesz jeść, wstępnie gotować jabłko lub ciasteczka. Zatem takie sztuczki jak pić, jeść i chcę napisać nie jest jazda.