Aby nie spowodować pogorszenia sytuacji

3

Co rodzice muszą zrobić.

* Aby nie spowodować pogorszenia sytuacji i kontynuacji histerii u dziecka, rodzic musi zebrać się i przykucnąć przed dzieckiem, aby być na wysokości jego oczu.

* Najpierw przytul dziecko i trzymaj go blisko siebie, aby dziecko zrozumiało, że go kochasz w każdych okolicznościach. Popierając twoje działania, powiedz to słowami: „Kochanie, bardzo Cię kocham i rozumiem, że jesteś bardzo zdenerwowany. Powiedz mi, proszę, co cię tak obraża. ”

* Niech dziecko powie ci o swoim przestępstwie i uważnie słuchaj, staraj się nie zaprzeczyć, aby dać czas na pocieszenie. Aby poradzić sobie z tym incydentem, będziesz w domu i bez niepotrzebnych świadków. Dopóki jesteś w domu, możesz przeanalizować całą sytuację i możliwe błędy.

– Postaraj się zawsze znaleźć przyczynę histerii u dzieci.

* Przyczyną napadów złości w sklepie, być może twoją niechęcią do zakupu zabawki lub słodyczy. Pamiętaj, może dzień przed obiecaniem dziecku jakiegoś prezentu, musisz przeprosić dziecko i przy pierwszej sposobności spełnić obietnicę.

* Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do histerii, aby uzyskać własną, to przed każdą podróżą do sklepu musisz prowadzić rozmowę, przypominając, że jeśli krzyczy, to następnym razem nie pójdzie do sklepu.

* Możesz z góry zgodzić się na konkretny zakup dla niego, aby mógł liczyć na tę szczególną zabawkę lub słodycz. I spróbuj ominąć dział dla dzieci, jeśli zakup zabawek nie jest uwzględniony w twoich planach.

Rodzice dzieci, zwłaszcza małe, muszą pamiętać, że skóra dzieci jest bardzo wrażliwa i podatna na światło słoneczne. Słońce przynosi wielkie korzyści organizmowi dziecięcemu, ale musi być umiarkowane, w przeciwnym razie dziecko odczuje oparzenie lub udar cieplny. Co więcej, wystarczy kilka minut, aby dziecko mogło spalić jego wrażliwą skórę.

Jak chronić dziecko przed poparzeniem słonecznym?

Nasz artykuł pomoże Ci odpowiednio przygotować się na wycieczkę na plażę z dzieckiem. Aby iść na plażę, trzeba rano i być tam do 10-11 po południu. Po dniu odpoczynku i śpiącego dziecka, możesz przyjść na plażę o godzinie 18, kiedy upał zaczyna opadać. Naucz dziecko, aby pozostało w gorącym miejscu, stopniowo zwiększając czas.