Głównym powodem tej sytuacji, zdaniem ekspertów

Głównym powodem tej sytuacji, zdaniem ekspertów, leży w płaszczyźnie gospodarczej – nie jest opłacalna praca w dziedzinie literatury dziecięcej. Autorzy mogą zrozumieć, mimo wszystko, pomimo faktu, że autorzy w większości ludzie są ambitni, oni też muszą z czegoś żyć. Jednak większość pisarzy i eksperci znający wydawniczej i literackim świecie, twierdzą, że pisarzy współczesnych utalentowanych dzieci w Rosji istnieje wizytówki firmowe. Ale, jak dyrektor wydawnictwa „Literatura dziecięca” O.Vishnyakov – „młodych autorów piszących dla dzieci, nawet jeśli on jest utalentowany, nie dostać duże opłaty” [54]. Wielu młodych autorzy nie mogą publikować swoje prace z faktu, że wydawcy nie chcą ryzykować. Nawet jeśli na rynku, a produkt będzie nowy autor dzieci, szanse stać się bestsellerem miał praktycznie żaden.

f11bdf1-2
Najbardziej „wąskie” miejsce pod względem emisji książek dla dzieci, w tej chwili jest uwolnienie krajowego (tj niezbywalnego) fikcji dla czytelników w wieku licealnym, że jest dla nastolatków 12-15 roku życia [36]. Powodem jest to, znowu, z istniejącą dotkliwy brak współczesnych autorów piszących dla młodych ludzi, zwłaszcza młodych pisarzy, lepiej i bliżej do zrozumienia problemów młodzieży. Jeśli wydawcy mają więcej dzieci zorientowane i, w przypadku braku nowych autorów, tworząc dzieła autorów, którzy stali się klasykami, coś dla młodych współczesnej literatury rosyjskiej w ogóle nie ma [39]. Współczesne nastolatki zostali pozbawieni jednego z najbardziej skutecznych składników wpływu moralnego – fiction. Literatura moralizatorski, wyprodukowany dla nastolatków w okresie sowieckim, znacznie nieaktualne. Jest, oczywiście, Russian literaturze klasycznej, ale na ogół jest on nadal koncentruje się na zrozumieniu dorosłych opracowanej przez czytnik.
Innym, nie mniej ważnym ulotki składane problemem – między systemem szkolnym i nauczaniu procesu literackiego i wydawniczego żywo literatury. Program nauczania jest praktycznie żadne prace specjalnie skierowane dziecko i nastolatka, z tego powodu, że po prostu nie są publikowane. W związku z tym, ich miejsce jest klasyczny, i klasyki dorosłych. Nawiasem mówiąc, to dlaczego jest tak wiele krytycznych komentarzy na temat ustanowienia nowych standardów edukacyjnych w literaturze dla szkół podstawowych, które często są na listach nie zawierają odpowiedni wiek i psychologiczne cechy czytnika pracy. Prace, które nie biorą nastolatka na „żywo” nie może dać mu jakiś wpływ moralny. Oto jedno takie krytyczne reakcje: „Jak może 10-12 lat dziecko  jest pozbawione literatury dla dzieci, unikając, że nie może przyjąć w jakikolwiek sposób? Czy dopuszczalne jest 13-14-letni trzymany w izolacji z dzieł, w których mógłby zobaczyć odbicie swoich problemów?