Nie pokazuj swojej zależności od szkodliwych działań

2

Nie pokazuj swojego uzależnienia od niezdrowej żywności.

Należy pamiętać, że rodzice są przykładem dziecka we wszystkich sprawach. Kim on jest? Dlatego jeśli stale wchłaniasz chipsy, kiełbaski i słodycze, dziecko nie zrozumie twojej rozmowy o ich krzywdzie. Nie będzie jadł bezsmakowych płatków owsianych lub zupy, jeśli sam ich nie zjesz i źle się wypowie.

– Nie pokazuj swojej zależności od szkodliwych działań (gier, telefonu lub komputera).

Dziecko wkrótce zacznie wykonywać takie czynności, ale nie będzie można komentować. Jeśli przez cały czas będziesz chwalić się swoimi osiągnięciami w grach lub wieszać je w telefonie, wtedy zmuszasz dziecko do takich działań.

– Nie rozmawiaj o szkole, nauczycielach i wychowawcach w przedszkolu.

Dziecko zrozumie wszystko na swój sposób i może pokazać swoje skargi w przedszkolu. Przestanie szanować nauczyciela i słuchać jego lekcji. Wszystko to może doprowadzić do poważnego konfliktu i zmiany szkoły.

– Pozbądź się dziecka przed słuchaniem twoich kłótni.

Konieczne jest zatrzymanie wszelkich kłótni z dzieckiem, a zwłaszcza wciągnięcie go w ostateczną rozgrywkę. Dziecko jest tak samo przykro z powodu każdego rodzica, i może być trudne doświadczyć takich konfliktów.

– Nie rozmawiaj o problemach walutowych.

Dorastające dziecko doskonale rozumie, że jego dobre samopoczucie zależy od dostępności pieniędzy, a ich brak może negatywnie wpłynąć na wszystkie aspekty jego życia. W takiej sytuacji może się wycofać i bardzo martwić się o swoje późniejsze życie. Dlatego nie musi wiedzieć o problemach finansowych w rodzinie. Możesz powiedzieć: „Kupimy te słodycze następnym razem, ale dzisiaj lepiej kupić te ciasteczka”.

Często zdarzają się sytuacje, w których dziecko, bez konkretnego powodu, zaczyna krzyczeć i rzucać furię. Jest to szczególnie frustrujące dla rodziców, gdy histeria pojawia się w miejscu publicznym i wszyscy zwracają uwagę na Ciebie. W takiej sytuacji rodzic jest zagubiony i nie wie, jak się zachować, jak szybko uspokoić dziecko, które krzyczy.

Jak szybko uspokoić płaczące dziecko i powstrzymać jego histerię?

Z naszego artykułu dowiesz się, jakie metody pomogą szybko uspokoić dziecko i znaleźć przyczynę jego histerii.