Portal informacji rodzinnych

4

Przed wyjściem, smaruj ciało dziecka kremem ochronnym, który jest odpowiedni dla wieku i nałóż cienką naturalną odzież, która chowa odsłonięte części ciała. Wybierz butelkę wody, weź zabawki na piasek i mokre chusteczki.

Idąc na gorącą letnią plażę, nie zapomnij zabrać ze sobą:

– kapelusz lub kapelusz z szerokim rondem, który pokryje głowę i ramiona dziecka;

– parasol plażowy, ponieważ ukryje dziecko przed palącym słońcem;

– mały basen wypełniony wodą, zasadzić w nim dziecko i dać kilka zabawek. Więc uniknie odwodnienia i przegrzania.

Pamiętaj, że długi pobyt w upale i duszności może spowodować dziecięce kaprysy i płacz. Następnie lepiej opuścić plażę i dać dziecku odpoczynek w umiarkowanie chłodnym pomieszczeniu.

Portal informacji rodzinnych życzy miłego pobytu z dzieckiem nad morzem.

Raz, na moich oczach, na placu zabaw pojawiła się trudna sytuacja. Trzyletni dzieciak przyszedł z babcią na plac zabaw i jak zwykle zaczął biegać, biorąc zabawki od dzieci i wyrzucając je z placu zabaw. Do wszystkich napomnień matki lub babki, dziecko zareagowało, ale nie na długo. Pięć minut później nadal wylewał piasek i pchał dzieci.

Jak zareagować na obserwacje swoich nieznajomych dzieci?

Ale tego dnia, na placu zabaw, jedna z matek tęskniła za dzieckiem, które nie tolerowało wybryków chłopca i zrobiło mu szorstkie uwagi z głośnym tonem budującym. Babka, zawsze tak wojownicza, była teraz zdezorientowana i po cichu zabrała dziecko do domu. W kolejnych dniach dziecko nie pojawiło się na placu zabaw, chociaż spacerował z babcią na placu zabaw i dużo płakało, ponieważ nie wolno mu było bawić się z dziećmi.

To taka smutna historia, która do tej pory zakończyła się nie na korzyść małego chłopca. I czy warto zastanowić się, czy nieznajoma dorosła kobieta miała prawo do ostro skomentowanych uwag, nawet jeśli w tej sytuacji dziecko się myliło? Czy babcia miała rację, po cichu opuściła „pole bitwy”, a nie wstawała za chłopcem?

Odpowiedzi na te pytania są jednoznaczne: nie należy dopuszczać do krzyków i obelg od nieznajomych lub kogokolwiek do jego dziecka. Rodzice lub babcia zawsze powinni bronić dziecka, nawet w tak trudnej sytuacji, gdy dziecko jest niegrzeczne i zrobiło coś złego.