Psychologia dla Irańczyków

Psychologia jest podsystemem w większym społecznie, politycznie i historycznie skonstruowanej rzeczywistości. To jest przynajmniej moje rozumienie psychologii.

W moim umyśle musimy psychologię dla nas irańską, która pozwala nam zrozumieć nasze życie codzienne, zachowania, myśli i emocje. Każda kultura ma swoje własne psychologii kulturowej zdefiniowania najbardziej istotny aspekt zdrowia psychicznego w swoich społecznościach.

Doceniam zachodnią psychologię i psychologię głównego nurtu za ich ciężką pracę w tworzeniu wiedzy na temat ludzkiego umysłu. Dodawanie realia kulturowe, społeczne, polityczne i duchowe, że każda umowa ze wspólnotą, możemy spróbować zrozumieć naszą wielokulturową i wieloaspektowy ludzkiego umysłu.

Mainstream psychologia znalazła szereg narzędzi badania psychologiczne łódź pomiarowych oraz w wyjaśnianiu ludzkiego umysłu; Nadal ten parasol nie obejmuje wszystkich naszych głowach.

I sugerują, że w naszym irańskiego sposób rozumienia psychologii, nie udało nam się przynajmniej w naszych wczesnych prób do tej pory, aby zrozumieć nasz własny umysł. Mówiąc krótko, nie mówić o oczywistych badania psychologiczne łódź  powodów (badania psychologiczne łódź ), siły za tym wielkim murem, gdzie znając siebie mogą stać się niebezpieczne dla tych, którzy nas gnębią.

Przede wszystkim historycznie, mamy do czynienia z czynnikami zewnętrznymi, które zakazują nam cieszyć się nasz spokój, a nie mówić o trudnościach w naszym umyśle. Psychologia nigdy nie wyjaśnił nam prawidłowo. Teraz nadszedł czas. Ciężki językiem Freuda nie może uchwycić rzeczywistość naszego życia z powrotem w Iranie albo pomóc nam w zrozumieniu naszego własnego umysłu. Tak samo jak my Irański wykorzystywane do badania Freuda (tych z nas, którzy studiował psychologię), nigdy nie wiedział o Adler.

Adlerian psychologia indywidualna wyjaśnia nerwicę istotne dla poczucia braku przynależności i nie są uwzględnione w naszym świecie ekologicznej.

Mamy Irański wiem, jak to jest nie należą, przynajmniej nie być częścią tego, co chcemy być, rozwój naszego własnego kraju. Mamy Irański wiem jak to jest naprawdę nie czuć poczucie przynależności, bo zostaliśmy zmuszeni żyć z koncepcją zwichnięcia, ciągła walka, że ​​nie możemy wygrać. To, co najbardziej irański mówić, dzień po dniu.

W mojej pracy jako doradca, spotykam ludzi, którzy czują, że są izolowane i niekochana. Nadal wyemigrować jako grupa ludzi, jednak po cichu, bez hałasu. Brakuje nam środków, aby pomóc psychiczne problemy zdrowotne, które wielu z nas niosą z nami. Psychologia nadal nie jest dla nas bardzo odległe, bardzo trudne do uchwycenia. A może nasi psychologowie w tym złożone nie wyjaśniają pojęcia dla publiczności.

Specjalistyczny, skomplikowane i dyskursywny język, który jest używany w psychologii nie utrzymuje uprzywilejowane stanowisko zasilania dla profesjonalnego psychologii bez jakiejkolwiek pomocy dla naszych ludzi do odkrywania siebie i świata. Przez dziesięciolecia masy zostały pominięte w moim umyśle i dziś, psychologia tylko odwołania do grup intelektualnych, racjonalnych i wyższej klasy społecznej.

Dziś jednak, że irański doszli do punktu, w którym zdajemy sobie sprawę pilną potrzebę znalezienia prawdy o tym, kim jesteśmy i jak robimy to, co robimy. Powód istota może być ogromne ciśnienie, które wielu z nas czuje. Stres związany z utratą naszych domów z powodu przymusowej migracji, diasporze, separacji i nostalgii mamy do czynienia z każdego dnia.

Musimy nauczyć się zająć cały nacisk na raz. Psychiczne problemy zdrowotne i regulacji emocji wśród nas z pewnością są istotne dla naszych warunków życia. Po prostu trzeba mieć odpowiednie narzędzia, aby dowiedzieć się. Musimy wszystko wliczone psychologię, która jest łatwa do zrozumienia.

Psychologia jako model medyczny jest stosowany w status quo naszego irańskiego życia; Jednak uczymy się doceniać i zrozumieć naukowy model ciało-umysł-dusza. Korzystanie własne krytyczne oczy, będę argumentować, że psychologia krytyczna brakuje wyjaśnić i zbadać twarde koncepcje psychologii w ramach codziennego życia ludzi.

Osoby i rodziny na całym świecie powinni móc przeglądać funkcje psychologii i być w stanie wykorzystać te informacje do polepszenia swojego życia. Jeśli chodzi o nas, ludność irańska, możemy uznać, że; ustalone obiektywne i naukowe modele w Europie przybył także na drzwiach zinstytucjonalizowanej formie diagnostyki i leczenia zaburzeń psychicznych w naszym kraju.