Stary zadbana wciąż Federer

Bratysława. Roger Federer wysłany do sportowej emerytury rok temu. krytycy szwajcarskie zawsze mówi jednak, że nie skończy się i nadal cieszy tenisa. Nehravam tak wiele turniejów jak w przeszłości, ale jeśli jest obecny gdzieś, to zazwyczaj otrzyma co najmniej do ćwierćfinału.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w tym roku ujawnił, że koniec roku odbywają się w hali należy do niego. Zeszłoroczne zwycięstwo w Champions Tournament bronił i dodano do niej dwa tytuły turnieju w Bazylei i Paryżu.

płyta szósty atutem ostatnim przypadku pominięte w tabeli Pete Sampras Ivan Lendl. Siedemnaście zwycięstw

W niedzielę zwycięstwo nad Jo-Wilfried Tsonga poczyniła szereg zwycięstw z rzędu w wieku siedemnastu lat, czyli tylko cztery mniej niż swój własny rekord.Ponadto, wrócił do trzeciego rankingach pozycja przed Andy Murray.

„Jestem wyczerpany, nie ma energii, ale bardzo szczęśliwy. Jest to najlepszy koniec kariery do tej pory, dla którego jestem dumny „, powiedział Szwajcar. Na wspomnianych Wielkich slams spadł mimo korzystnego wyniku na Tsonga, Djokovic odpowiednio dwoma zestawami do zera.

Trzydzieści lat Szwajcar wygrał Masters jako najstarszy w historii i pchnął na drugie miejsce Iliu Nastaseho. Chociaż miejsca kiedykolwiek widziano, byłoby jednym z meczów okazało wystaw. Ostateczna opanowali doskonale fizycznie, ale również psychicznie po utracie wspaniałe podanie drugiego zestawu.

„długowieczność Rogera kryje się w tych małych rzeczy, które sprawiają, że inaczej niż inni.Kiedy go zniszczyć, można zauważyć, że ledwo pocenie. Wie dokładnie, kiedy można odjąć, a kiedy nie „, powiedział analityk ESPN Brad Gilbert.

Tsonga walczyli, trudzili się, ale w decydujących chwilach brakowało siły i cierpliwości. Można zaoszczędzić pieniądze i Federer w końcu złamał przeciwnika w ósmym GEME trzecim secie.

„Trzeci set był ogromny wysiłek na psychikę, ale po wygranej w nim dostał od swojej wydajności nawet lepiej czuje.” //www.youtube.com/embed/SAqz_TRqZ6Q wideo Becker uważa Tsonga

< p> świecie mediów po niedzieli Federer obchodzone wszędzie, ale nie należy zapominać również Tsonga, który udowodnił, że wielki postęp w drugiej połowie sezonu.W Paryżu i Turnieju Mistrzów dotarł do finału i popisywał wielki tenis.

„Jestem przekonany, że ma on na boku ekspertów tenisowe. Myślę, że trzeba wygrać turniej Grand Slam „, powiedział BBC Boris Becker.