Terror na Tour de France? Jesteśmy łatwym celem, obawia rowerzysta

Nie tylko kolejna europejska piłce nożnej w 2016 roku będzie miał uwagę tych, którzy troszczą się o kontynuacji terroru we Francji. Niebezpieczeństwo jest skloňovaným wyraz również w peletonie kolarskim przed kolejnej edycji słynnego wyścigu Tour de France na północy kraju rozpocznie się w przyszłym roku w lipcu na tydzień przed kulminacji Euro nożnej i wygasa po dwudziestu dniach w Paryżu. Już w tym roku, podczas gdy policja musiała zażegnać niebezpieczeństwo.

dwadzieścia tysięcy policja rozmieszczone tego lata we Francji oglądać Tour de France, jeden z jej klejnotów sportowych.Trudność zdołała wyeliminować do incydentu w dniu przyjazdu, w samym sercu Paryża, gdzie rano miał uzbrojony shooting guard gonić samochód, który próbował przełamać barierę w pobliżu celu.

„Był to drobny incydent, gdy kierowca odmówił posłuszeństwa na wezwanie zatrzymać, więc ścigany samochód „, jak mówiono wówczas w oświadczeniu. Policja odmówiła powiązać z terroryzmem, jednak po samochodzie załogi (bezskutecznie) przeszukane.

Ale co w przyszłym roku? W obecnym klimacie strachu, który otacza Francji, nie jest trudno wyobrazić sobie zagrożenie terroryzmem w sąsiedztwie wyścigu kolarskiego.

„Wielu kierowców o tym myśleć. Przechodząc przez dużą liczbę osób zgromadzonych wzdłuż dróg, co czyni nas łatwym celem dla potencjalnego ataku.Sumować wagę Tour, miliony widzów na całym świecie i bliskość wobec nikogo peletonie i mają nam bardzo podatne cel „, obawia się Michael Rogers, konkurują o Tinkoff-Saxo. Niebezpieczeństwo widocznie wiedział nawet przed morderstwem piątek w Paryżu.

rzeczowych aktywów Takie obawy rekordy. Trzy tygodnie peleton przeszedł cały kraj i nie ma żadnych fanów pod kontrolą. Nie może być. Drogi są łatwo dostępne z wielu stron.

„Nie możemy sobie nawet wyobrazić, koszty, które musiałyby spaść na niego, jeśli budują barierę na całej długości etapów setek kilometrów.Nie widzę go, jak to możliwe „, powiedział doświadczony australijski.

Niebezpieczeństwo grozi rowerzystów policji wiosną tego roku w Niemczech, gdzie ze względów bezpieczeństwa, anulowane tradycyjny wyścig May Day. Postanowili więc po aresztowała podejrzanego mężczyzna z dokładnym wycieczkę po torze i w jego domu, a następnie zabezpieczone duże ilości materiałów wybuchowych i broni.

Rogers obawia się, że realizacja zamachu na Tour de France będzie mieć ogromne konsekwencje.

„Zobaczymy. Musimy iść krok po kroku i uświadomić sobie zagrożenia. Absolutnie to (terroryzm) niszczone na rowerze, „powiedział.