Tłumaczone konferencja prasowa Tichonovove. Słowacki dziennikarz pisze o gigantów

Po raz pierwszy spotkałem Viktora Tichonova na Łużniki w 1981. Byłam wtedy na studiach dziennikarstwa sportowego w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg.

A wielki, teraz późno dziennikarz sportowy gazety Izwiestia Boris Fedosov podszedł do mnie, czy i nie mógł zinterpretować na konferencjach prasowych w trzech wystąpieniach – angielski, słowacki i jeden turniej w języku niemieckim. – a towarzyszyć czechosłowacki zespół w przypadku

w ten sposób dotarłem do człowieka, który był przez niektórych „tyranem, despotą, starczy dziadek i dyktator „zgodnie z cudzych strategii, taktyki, hokej magika”, aw rzeczywistości skromny zanietenec żyjesz dla hokeja.

popularność mnie.Podobno dlatego, że przydzielony profesjonalnym tłumaczem czasami źle terminologii hokeja i jestem jego słowa i myśli zwłaszcza ona oddaje dokładnie tak, jak brzmią. Nigdy nie wykorzystał jego zaufanie i ujawnia kilka faktów, które nie zostały dopuszczone do przejść na powietrzu.

Dziś jednak niewielu z nich ujawniają môžem.Vyhral wszystko, co mogłoby

Nie jest łatwo opisać charakter celu olbrzym, nie może być wszystko pamiętał historię, zwycięstw i poważnych strat. Zarówno nauczył. Nie pokazuj emocje przecenienia tytuły i przyjął krytykę z pokorą jako doświadczenie na przyszłość.

Tylko dwukrotnie złamał miasto i płakał.Czas szczęścia, kiedy jego wnuk Viktora Tichonova ogłoszony najlepszym graczem Junior World Championship 2008, a w sierpniu ubiegłego roku po niefortunny incydent pochować syna Wasilij

Wygrał wszystko. – Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Kanada kubka, kubek ostrzegawczy. tytuły krajowe z CSKA Moskwa, otrzymał wiele wyróżnień, na czele serii Lenina i jeszcze w maju tego roku u boku prezydenta Vladimira Putina udał się do szatni rosyjskiej ZBORNI na mistrzostwach świata w Mińsku, gdy zdobył złoty medal.

z politycznym władze zetknął się na początku swojej trenerskiej karierze. W 1977 roku, kiedy był jeszcze w Rydze, przyszła nazywać się KGB Jurij Andropow.Ówczesny przywódca Leonid Brežnev, wielkim fanem hokeja, mam krzesło trenera w Moskwie Tichonova.

„Powiedział mi, że śpię ledwie trzy godziny dziennie, ale zrobić porządek w ZBORNI w CSKA. Wiele z nich było tam picia , wylegiwanie się, miałem tarasovovskú przywrócenia dyscypliny sławę, tytuły i odmłodzić zespół.. Mam silne zaufanie, „przyznał raz Tichonow w naszym wywiadzie

Tichonow studiował życie hokej jest rejestrowane i żył go sowieckim stylu stawia funkcje i innowacje, przejmując świata – nawet z Ryga prowadzone grę do czterech ataków ( „też oszczędzał niewielu może wytrzymać”), opracowany kombinacji łyżwiarstwie szybkim ( „Krążek jest szybsze niż w odtwarzaczu”), maszynowego przećwiczone power play ( „decydujący mecz”), a nie podnosić tylko pierwszy atak komandosów, ale prawie wszystkie z piątku.

< p> „nie mogłem pogodzić się z przemówień, które lepiej niż trzy Michajłow – Petrov – Kharlamov dłużej.Były świetne, ale hokej już na modernizmu było mało, „powiedział w 1985 roku, we wrześniu, po pierwszym przegranym mistrzostw świata w ogóle, gdy w Pradze Zborna ulegli Czechosłowacja 1: 2nd

Następnie pierwsze zarzuty były niechętne. że prowadzi Zborowie już zbyt długo i to jest czas, aby rozważyć wymianę. „Świat jest pełen niezadowolonych i grouch, ale stracił przesunięte dalej.”

Tichonow pozwolił mi spędzić trochę czasu w bazie treningowej CSKA, pokazując mi w treningu przygotowania sytuacjach, zwłaszcza w szkoleniu.To było bardzo ciekawe i zabawne, aby zobaczyć, jak niektórzy przeciwnicy jego sztuczek połknąć lub nie są w stanie sobie poradzić.

Po zakończeniu szkolenia przećwiczone pierwsza piątka wielki power play, który po rondzie należy rozpocząć ofensywny pomocnik (zwykle Viačeslav Fetisov) od niebieskiego do powołać do wojska i wykończenia niespodzianka

drugi dzień widziałem w meczu ligowym z Voskresensk, co następuje Chimik ale shorthanded trzy bramki i przegrał. 1: 9. W duchu Śmiałem się, bo to było tak oczywiste, aby doskonalić.Ciąg dalszy artykułu należy do treści premium Sme.sk Ty też możesz być subskrybentem roczna subskrypcja € 29 Zamówienie Zapisz się do € 17,80, w porównaniu z miesięczną subskrypcją kwartalny abonament 9,90 € Zamówienie Zapisz € 1.80, w porównaniu z abonament miesięczny abonament miesięczny od 0,98 € 0,98 € Zamów Cena ważnego dla nowych abonentów w pierwszym miesiącu. Pozostałe miesiące są w cenie € 3.90.Mam już abonament – zaloguj się z subskrypcji: nieograniczony dostęp do treści Sme.sk, Korzar.sk i Spectator.sk ponad 20-letnie archiwum Sme.sk czytanie i wywiady z załącznikami TV OKO / Świat TV, weekendy i nieograniczony forum dokumenty do dyskusji nieograniczony dostęp do filmów i folii Słowackiej na Sme.sk dostępnych na PC i Android i iPhone Ciąg dalszy artykułu należy do treści premium Sme.sk odblokować ten artykuł 0.50 € unlock Po dokonaniu płatności artykule kilka sekund odblokowuje i można kontynuować czytanie roczny abonament 29 zł Zamów Zaoszczędź do € 17,80, w porównaniu z miesięczny abonament miesięczny p redplatné 3,90 € Zamów już abonament – zaloguj się z subskrypcji: nieograniczony dostęp do treści Sme.sk, Korzar.sk i Spectator.sk ponad 20-letnie archiwum Sme.sk czytania i wywiady z załącznikami OKO TV / TV świata , weekend Forum i nieograniczoną liczbę dokumentów dyskusyjnych nieograniczony dostęp do filmów i folii Słowackiej na Sme.sk dostępnych na PC i Android oraz iPhone